Free Web Hosting Provider - Web Hosting - E-commerce - High Speed Internet - Free Web Page
Search the Web


MIR SE VINI

JA DISA POEZI PER JU

                                         JETA
 Jeta ime me shum komlikime po me ndan nga dashurija ime


"Dashuria eshte si nje kopsht me lule,hyn te marresh ere,e mbetesh perhere
Dashuria i kompenzon te gjitha,ndersa ate smund ta kompenzoje asgjeeee".

Kush dashuron dhe mbron virtytin duke ruajtur sekretin e dashurise,vdes se deshmore

GJITH NATEN RRI PA GJUM
DHE TY TE ENDERROJ SIKUR JE ME MU
PO NATA ESHTE E GJAT VETEMIA
ME KAPLON UN RRUTULLOHEM
POR SHTRATI ESHTE BOSH

KAM FRIK QE TE FLE
SE NE ENDERR STE SHOH
PRANDAJ UN RRI ZGJUAR DHE PER TY MENDOJ


PO E PRES NJE DIT PO E PRES NJE NAT
QE TI TE VISH
DHE MALLIN TA SHMALL

POR TI JE SHUM LARG
PRANDAJ UN VUAJ PER TY
JAM BERE SI E DEHUR
PA GJUME NE SY
nuk njoh liri vec lirise se te qeni rob i dikujt
i dikujt qe nuk mund t'ia degjoj emrin pa u perqafuar
i dikujt qe me ben ta harroj kete gjallim
qe me ben ta quaj diten dhe naten si te doj...
Dashuria esht  sheqeri i jetes,por kujdes mos merr shum ,ka gjasa ta fitosh diabetin.

Dashuria nuk perkufizohet dot me fjal mbi te  gjitha esht nej menyr e te jetuarit qete  ben te ndihesh mir
Buzeqesh edhe atehere kur je e trishtuar ,sepse me e trishtuar se nje buzeqeshje e trishtuar eshte trishtimi se nuk do buzeqeshesh kurre.
Dashuria nuk mund te jet e thell ne qoftese nuk esht e paster

Nese nuk te ka prekur dashurija je duke ecur neper terr

Dashuria lind nga besimi,jeton nga shpresa dhe vdes nga meshira.

te  dashurosh dike,por te  mos ndjesh i dashuruar nga ai person,esht  sikur pergjegjesh pa te thirr askush.

Dashuria esht  poet i madh i cili kurr nuk e sheh te dashurin asht por ashtu si  deshiron te  jet

Dashuria esht  sheqeri i jetes,jeta pa dashuri s;ka asnje shije
 
Une dhe ti....


Une bregu ..... ti vala
Une zeri ....... ti fjala
Une kenga ..... ti melodia
Une zemra ..... ti implusi i rrahjeve te mia ......
Ne kupen e loteve...
rrinte trishtimi...
Ne kupen e endrrave ....
rrinte gezimi....
Ne kupen e kujtimeve ....
rrinte sekreti....
Ne kupen e jetes....
rrinte realiteti
Bukuria yte !!!
Per buzet e tua - perdor te        Verteten
Per syt  e tu - perdor gezimin
Per duart e tua - perdor sherbimin
Per vesht e tu - perdor durimin
Per zerin tend - perdor miresin
Per zemren tende - perdor dashurin
 
 Tani esht mesnate
Une si gjithnje jam ne mes yjeve_ me ty
Dhe fantazit e mia me lene pa gjum
Ne lumin e dashuruar
Notoj me peshkun tim te preferuar
Dhe me vjen nje delfin
Me butesin e tij me pushton
E une jepem per te vetmen dashuri
Qe e ruaj me shum zili
Ne zemren time te mbyllur me dry
Ku nuk mun te hy njeri per veq teje
Ti je aj qe ma mbush zemren lumturi
Dhe ma zbraz dhe me le si femi
Me shkrimet e mija per dashuri

1. Nje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te vuash, lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin tend te dashur"?

2. Kur te filloje shiu, dil perjashta dhe leri te te lagin pikat qe bien nga qielli...Jane puthjet e Dashurise, qe prej shume kohesh kam dashur te t'i fal!

3. Kam aftesine qe te enderroj me sy hapur, nuk kam kufizime ne realizimin e asaj qe imagjinoj mendja ime dhe jam shume i sigurte po te te them se deshira ime e vetme JE TI!

4. 5 petale formojne nje lule, 5 gishta formojne nje dore, 5 shkronja formojne TE DUA!

5. Ti je reja e nates qe endet ne qiellin e endrrave te mia. Une pikturoj e te modeloj me endrrat e mia te dashurise.

6. Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti!

7. Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!

8. Te dua, por po e them me ze te ulet, sepse ulerimat i merr era dhe zhduken. Te dua shume shpirt!

9. Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!

10. Eshte e vertete qe nuk dime se c'kemi, para se ta humbasim, por eshte gjithashtue vertete qe nuk dinim se cfare na mungonte para se ta kishim.

11. Do doja te isha lot qe te lindja nga syte e tu, te jetoja mbi buzet e tua e te vdisja prape aty. Te dua!

12. Mjaftoi vetem nje cast per te te njohur, por nuk do te mjaftonte nje jete per te harruar ate cast.

13. Te dashuroj si i marre, o cmenduria ime e pare!
 
Jeta eshte si dallge
qe hidhet ne breg,
Jeta eshte si loder
qe gjithkush e prek,
Jeta eshte nje enderr
nje shpres e larget,
Jeta eshte dashuria
nje bote e zdrazet
 
vuaj shume kur te shikoj
te dua dhe te mallkoj
te dua me shume se nje jete
vuaj qe askush mos te te kete
 
Ne driten e henes qe mbart mejera imazhe, vec per ty mendoj
Ne heshtjen e mbremjes qe mbart rruga ime, vec emrin tend belbezoj
Ne dritaren gjysem te hapur me ankth pritjeje vec ty te pres
Kur te shoh qe vjen ndihem tmerrsisht i hutuar, dhe harroj te te pershendes
 
Ne at or te quditshme 
te nje dite te mjer
kujtime te hidhura
ti je me te tjer
2.
Jeta shpejt kalon
dhe rinia rren nuk ka
kenaqsia vjen e shkon
derisa dikush diku te mallkon

3.
Dikur nuk e dija
se ti qfar je
Ne t’mallkuaren dite
nje lamtumir s’ma the

4.
dhe une mjaft te prita
Gjasht muaj si 100 vjet
dhe ti kurr s’me thirre
dhe ende nuk me therret

5.
Nese ndonjeher te shoh
ne ndonje vend te huaj
me ndonje te gjor
si t’ia bej me thuaj

6.
A te shikoj per tok  
a te  pershendes
me duket se asnjeren s’do mundem
frikesohem se mundem te vdes

7.
Siq duket nuk e din
se njeriu zemer ka
Se jeta nuk esht loder
Se zemra gur  nuk ha
8.
Te gjitha une i pata
asgje s’me mungon as tash
te tjerat qe me deshten
me duan edhe tash

9.
Por une nuk ua ve veshin
se s’me duhen gje
ate qe e deshta
kurr  s’do ta kam me

Perfectly Healthy
Although Sarah was a few weeks early and Mom was very ill at the end,we're grateful that both Sarah and Mom are doing well, with no complicationsfrom the delivery.

Sarah's Siblings
Sarah is welcomed into our home by a proud older brother Robbie anda new older sister Denise.

A Baby Shower for the Little Tyke
Aunt Susie is throwing Mom and Sarah a baby shower on Saturday at 10:00am. See the "What's New" page for more information--come seeour little Sarah!
sarahgreen@emailaddress.com

Contact
Please give us a call or send us an e-mail at
Send us an e-mail.